Vücudunuzun Yapabileceğini Bilmediğiniz 6 Şey


Yükleniyor
Reklamı Geç


6,070
 
 
56
1

Ekleyen / 14 Kas 2016 tarihinde yayınlandı

İnsan vücudu şaşılacak özellikleri ile aralıksız gizemi koruyor. Vücudumuzun her bir parçasında bir birden değişik özellikler dar. Burnumuz, kulağımız, gözlerimiz sahiden bilmediğimiz ve farkında olmadığımız şeyleri gerçekleştirebiliyor. İşte vücudunuzun yapabileceği birbirinden olağandışı şeyler.

 

– Dinlemek
Eğer gerçekten denerseniz derecede duyabilirsiniz. Eğer topluluk bir ortamda arkadaşınızla konuşmaya çalışıyor ve onu duyamıyorsanız sağ kulanığızı eliniz ile arkadaşınıza dürüst döndürün. Bu sizin duymanızı güçlendirecektir.

– Cilt
Zaman içerisinde ayaklarımız fazla artı hırpalanır. Ayaklarımızı sürekli kullanırız, yürürüz koşarız ve ayaklar bedenimizi durmadan taşır. Ama bu fazla egzersiz bir zaman sonradan ayaklarımızın kurumasına, genişlemesine ve kabarcıklar çıkarmasına niçin olur.

– Göz Bebekleri
Sizi seven bir kişinin göz bebeklerine bakarsanız gözlerinde oysa o sempatik hali anlayabilirsiniz. bununla beraber biri size yalan söylüyorsa istemsizce gözleri hareket halinde olur ve bakışlarını kaçırmaya çalışır. Yapılan çalışmalarda ise negatif düşündüğümüz vakit göz bebeklerimizin normale kadar çok daha küçülmekte.

– Gözler
Gözleriniz size vücudunuzun fazla soğuk olduğunu söyleyebilir. Bu vücudunuzun yapabildiği ve çoğu kişinin bilmediği çılgın şeylerden biri. Siz üşümeye başladığınızda vücudunuzda bazı şeyler gerçekleşir ve titremeye başlarsınız.

– Mide yanması
Eğer bol acılı, yağlı veya baharatlı yemekler yedikten sonradan bütün gece boyunca mideniz yanmaya başlıyorsa bir ilaç içmenize sahiden lüzum değil. Bunun için tek yapmanız gereken vücudunuzun sol tarafı üstünde uyuklamak.

– Vücudumuz
Vücudumuz çoğu vakit hava durumu meteorolojiden daha iyi varsayım edebilir. Bir fazla insan eklemleri ağrıdığında yağmur yağacagını tahmin eder. Bunun tahminin nedeni yakında olacak olan fırtınaların atmosferde oluşturduğu basınçtan kaynaklanmaktadır.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡ ➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz
» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor