VÜCUDUMUZUN EN PİS 10 PARÇASI


Yükleniyor
Reklamı Geç


4
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 21 Kas 2016 tarihinde yayınlandı

İnsan vücudunda yaşayan bakteri sayısı yaklaşık 100 trilyon civarındadır. Bakterilerin kimi zararlıyken kimide oldukça yararlıdır. Şimdi vücudumuzdaki en çok bakterili ve pis 10 yer neresiymiş bakalım.

VÜCUDUMUZUN EN PİS 10 PARÇASI

Duymayan KALMASIN!

10 – Ağız
İlginç gelebilir ama ağzımız aslında milyonlarca bakterinin yuvasıdır. Bunların çoğu yararlıdır. Yediğimiz yiyecekleri sonradan kanla diğer organlara taşınan ve orada depolanan besleyici maddelere çevirirler. Ağızda önsindirime yardımcı olurlar. Ancak bazı bakterilerde ağız kokusunun temel nedenidir.Ağız içindeki sıcak, nemli koşullar bu bakterilerin büyümesi için ideal bir ortam sunar.
9 – Koltuk Altı
Pis ve kötü kokan yerleden biride koltukaltı. Aslında sanılanın aksine, ter çoğu zaman kötü kokmaz. Terde temel olarak tuz ve su bulunur. Koltuk altı kokusuna neden olan şey bu teri besin kaynağı yaparak üreyen bakterilerdir. Deodorantlar teri önlemez, ancak koltuk altı kokusunu maskeler. Ter önleyiciler ise içerdikleri alüminyum klorit sayesinde teri azaltırlar.
8 – Kafa
Vücudumuzun pis yerlerinden biride kafamız. Aslında bu biraz bizden kaynaklanıyor. Saç kepeği, saç parazitleri, saçların sık sık yıkanmaması ve saç derisinin kirli kalması, saçların yıkandıktan sonra tam olarak durulanmaması ve şampuan kalıntılarının olması kafamızın pis olmasında başlıca etkenler. Pisliğe yol açan en büyük etkenlerden biride kozmetik ürünlerin kullanılıp yıkanmadan o şekilde yatılmasıdır. Kafamızın temiz kalması için sık sık yıkamalıyız.
7 – Kulak
Kulak pisliği dışarıdan göründüğünde kötü bir görüntüye sebep verir. Kulaklar sık sık kötü kokusu olan mukusun birikmesinden dolayı tıkanır. Bu olgu genelde kulak kiri olarak bilinir. Bu doğal olay, genellikle üşütme ya da alerji ile aynı anda ortaya çıkar . Siz temizlesenizde farkında olmadan kulağınızın tekrardan pis olma ihtimali vardır. Ancak bu kirin bir faydasıda var . Kulağınıza giden tozları engelliyor.
6 – Dil
Dil üzerinde oluşan tabakanın altında oksijensiz ortamda birçok mikrop yaşayabilmekte. Dil üzerindeki renk değişimleri birçok hastalığın nedenide olabilir. Ancak bu tabaka temizlenmesi gerekli. Dişlerinizi fırçalarken dilinizide temizleyebilirsiniz. Ağız kokusunun ana nedenlerinden biride bu.
5 – Anüs
Dışkının atıldığı yer olduğu için bakteri ve mikrop bakımından en pis yerlerden biridir. Fazla bunun hakkında konuşmaya gerek yok sanırım. Sonuçta buranın ne yaparsanız yapın pis olduğunu herkez bilir.
4 – Burun Boşluğu
Burun boşluklarından ve bronşlardan gelen yapışkan sıvıya burun pisliği veya sümük diyoruz. Bu sıvının içinde mikroplar, soluk alırken yapışan tozlar ve su bulunur .Burun içindeki bu yapışkan sıvı, hem burnun nemli kalmasını hem de soluk alıp verme esnasında tozların ve polenlerin daha aşağıya geçişini engeller. Eğer burun sıvınız çok olursa bunu istemsiz şekilde yutuyorsunuz haberiniz olsun .
3 – Tırnak
Gün içinde onlarca kez elinizi yıkasanız bile yüzde 100 hijyen sağlamak mümkün değil. Bunun nedeni keratinden oluşan tırnakların bakterilere ev sahipliği yapması. Bu yüzden tırnak yemenin çok zararı vardır. Unutmayın Tırnakalarınızın altında her türlü mikrobu barındırıyor olabilirsiniz. Kızlar ,Uzmanlar özellikle ojenin bakteri sayısının arttırdığını belirtiyor. Benden söylemesi. Tırnak yiyenler yorumlarda yazsınlar . Bakalım kaç kişi yiyormuş.
2 – Bağırsak
Videoyu açarken bu listede bağırsağın olacağını tahmin edenler olmuştur. Evet bağırsakta birçok bakteri bulunmakta. Aslında Bağırsakta bulunan bakterilerin %85 ’i iyi bakterilerdir . Ancak bazı bakteriler birçok hastalığada yol açabilir. Bakterilere ek olarak maya ve mantarlar da bulunur. Uzmanlar tarafından son yıllarda yaygınlaşan pek çok hastalığın bağırsak bakterileriyle ilgili olduğu açıklanmış.
1 – Göbek Deliği
Geldik listemizin birincisine. İnsanların göbek deliği ile ilgili yapılan detaylı bir araştırma sonucunda, bu küçük yerde yüzlerce organizmanın yaşadığı keşfedildi. Yapılan son incelemelerde göbek deliğinde çok sayıda bakterinin, en az 60 çeşit mantarın ve mayanın yaşadığı belirlendi. Göbek deliğindeki canlıların bir yararı var oda, vücudumuzdaki hastalık yapıcı mikroplara karşı ilk savunmayı gerçekleştiriyor olmaları.

Siz bir sorum var . Sizce turuncu yuvarlaklardan hangisi daha büyük ? Yorumlarda yazabilirsiniz.Sizleri seviyorum . İzlediğiniz için teşekkürler. Videoyu beğenmeyi unutmayın. Bu arada yeni bulmaca kanalımada abone olabilirsiniz. Sizlere tibbivideolar.net farkıyla sunulmuştur.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡ ➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz
» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor