Kızın Dudağından Çıkan Kurtçuk (Larva) İlginç Bir Video…!


Yükleniyor
Reklamı Geç


1,457
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 27 Ara 2016 tarihinde yayınlandı

Larva, kurtçuk olarak da bilinir, birçok hayvanın doğduktan ya da yumurtadan çıktıktan sonra ve erişkin biçimini almadan önce geçirdiği gelişim evresi. Eşeysel ba­kımdan gelişmemiş olan bu hareketli canlı­ların yapısı erişkinlerden önemli ölçüde ayrılırken yaşama ortamları da çoğu kez değişiktir. Bazı türlerin larvaları serbest olarak hareket edebilmesine karşın erişkin­leri bir yere bağlı yaşar. Bazılarının larvaları su ortamına, erişkinleri ise karada yaşama­ya uyarlanmıştır. Erişkinleri bir yere bağlı yaşayan hayvanların hareketli larvaları söz konusu türlerin coğrafi dağılımını genişletir. Bu larvaların yer değiştirmelerini sağlayan organları iyi gelişmiştir. Besin toplama işle­vini üstlenen larvaların sindirim sistemi gelişmiştir ve birçok türün larva evresi besinin bol olarak bulunduğu döneme rast­lar. Larvaların biriktirdiği besinler erişkin evreye geçiş sırasında ve bazen yaşamları­nın geri kalan bölümünde de kullanılır. Bazı larvalar hem beslenme hem yayılma işlevini üstlenir.

 

 

 

 

 

Yaşam çevriminde larva döneminin süresi türlere göre değişir. Larva dönemi uzun olan türler genellikle yumurtadan erken çıkıp daha geç başkalaşmaya uğrar. Emb­riyon evresi uzayan türlerde ise larva ev­resi ya hiç bulunmaz ya da çok kısa sürer. Larvalar çok çeşitli biçimlerde olabi­lir. Birçok omurgasızın (örn. knidliler) planula denen kirpikli larvaları vardır. Nemertea Blumundan çoğu omurgasızın serbest yüzen larvalarına pilidyum denir. Yaprak solucanlar değişik tipte birkaç larva evresin­den geçer. Halkalı solucanlar ve yumuşakça­larda görülen trokofor larvası karından- ayaklılar gibi bazı yumuşakçalarda veliger denen ikinci bir. larva tipine dönüşür. Ka­buklularda nauplius ve cypris gibi çeşitli larva tiplerinin oluşturduğu gelişim evreleri birbirini izler ya da bu gelişim evrelerinin ilk aşamaları yumurta içinde tamamlamr. Kelebeklerin larvasına genellikle tırtü, yan başkalaşmalı böceklerin erişkine benzeyen yavrularına nemf adı verilir. Omurgalılar­dan kurbağaların larvaları ise yaygın olarak iribaş adıyla tamnır.

 

Berne, tapuru ou dermatobiose é uma infecção produzida por um estágio larval, tipo de doença conhecida da mosca Dermatobia hominis, popularmente conhecida no Brasil como mosca varejeira, que infecta diversos animais, principalmente bovinos. As larvas nos seus diferentes estágios possuem espinhos ao longo do corpo e ao se movimentarem de forma retrátil, alcançando constantemente o orifício de abertura para respirarem, provocam dores e irritação, em que o animal se torna irrequieto e estressado. Em infestações altas, há um emagrecimento, perda da capacidade produtiva e eventualmente a morte, principalmente se for jovem. Processos inflamatórios com pústulas acontecem com frequência, em alguns casos oriundos de uma reação inflamatória do próprio organismo animal, geralmente após estabelecida a larva ou quando ela morre dentro do nódulo. Em casos raros pode acontecer a instalação de miíases associada a mosca Cochliomyia hominivorax, complicando o quadro de parasitismo com processos infecciosos.

Sizlere tibbivideolar.net farkıyla sunulmuştur.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor