Fiziksel Sıkıntıları Olan 8 İlginç Genç

509
 
 
1
0

Ekleyen / 29 Eki 2016 tarihinde yayınlandı

Fiziksel Sıkıntıları Olan 8 İlginç Genç

8 – Narendra Kumar – Karnında Doğmamış İkizi

18 yaşındaki Kumar dünyada yalnızca şimdiye kadar 200 civarında vakasına rastlanan “fetüs içinde fetüs” sendromunu yaşıyordu. Yani henüz anne karnındayken gelişmeyen ikizi Kumar’ın bedeninde büyümüştü. Kumar’ın karnından çıkarılan, saçı ve dişleri olan “ikiz” 20 santimetre uzunluğundaydı.Genç Kumar’ın ameliyatını gerçekleştiren doktorlar “fetüs teknik olarak canlıydı

Fiziksel Sıkıntıları Olan 8 İlginç Genç

7 – Hannah Kritzeck – Minik Genç Kız

Minik genç hannah 19 yaşında ve sadece 90cm uzunluğunda. Bu aslında bir hastalık ve adıda ilkel cücelik. Dünyada yaklaşık 100 kişiyi etkileyen nadir bir hastalık. Hannah 4 numara çocuk ayakkabısı giyiyor. Kısa boyuna rağmen dans etmeyi , bale yapmayı ve şarkı söylemeyi seviyor. Bu minik gencin hayali ise kendisine uygun biriyle aşk yaşamak.

6 – Fu Wengui – Uzun Boyunlu Genç

Genetik bir rahatsızlıktan dolayı dünyanın en uzun boynuna sahip 15 yaşındaki bu gencin boynunda doğuştan normal bir insanınkinden 3 tane daha fazla omuru var . Yolda dahi yürümekte zorlanan gencin boynunda tam 10 omur bulunuyor.Boynundaki omurlar hem sinirleri baskı altına alarak yıpratıyor hem de genç adamın yürümesini güçleştiriyor. Doktorlara göre tek çare ameliyat.

5- Isa-Bella Leclair – Tek Bacağı 18 Kilo

Kanada’da yaşayan 19 yaşında bir genç kızın doğuştan gelen rahatsızlığı nedeniyle sağ bacağı tam 18 kilo ağırlığına ulaşmış. Bu rahatsızlık yüzünden hiçbir sporu yapamıyor . Isa-Bella her yerde kadınlara dayatılan o “güzellik” standardını değiştirmek istiyor. Ne kısacık şortlarından, ne de bikinisinden vazgeçmiyor

4 – Deepak Jangra – Elektirik Çarpmayan Genç

Hintli çocuk annesinin bozulan elektrik ısıtıcısını tamir ederken ilginç yeteneğinin farkına vardı. Vücuduna tam 11 bin voltluk elektrik girmesine rağmen kendisine hiçbir şey olmadı.Hindistan’ın kuzeyinde yaşayan çocuğun vucudu mucizevi bir özelliğie sahip. Bedeni elektriğe karşı yalıtkan olan 16 yaşındaki Deepak vücudu aynı zamanda bir elektrik trafosu gibi elektrik yüklü. “Mucize Çocuk” lakaplı bu genç

3 – Lola ve Claire Hartley – Mikrosefali Gençler

9 ve 14 yaşındaki iki kız kardeş, nadir görülen genetik bir hastalıktan dolayı birer bebek büyüklüğündeler yaşlarına rağmen ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyorlar. Kafaları ve beyinleri anormal derecede küçük.41 yaşındaki anneleri genellikle insanların onları bebek sandığını söylüyor ve İnsanlar, çok küçük olduklarından kaç yaşında olduklarını anlamıyor diyor. Biri 90 biri 60 cm olan kızlar gülmeyi çok seviyorlar ve insanları tanıyorlar.

2 – Jonathan Gionfriddo – Kelebek Genç

On altı yaşındaki bu genç,hayatı boyunca sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kaldı. Kelebek hastalığı denilen nadir bir cilt bozukluğu ile dünyaya geldi. Çoğunlukla bu kalıtsal bir durumdur.Amerikada her yıl 200 çocukta bu nadir hastalık görülüyor.Bu gencin Derisi o kadar hassas ki, ufak bir surtunme bile vucudunun su toplamasına neden oluyor. Su toplayan bolgeler mikrop kapıyor , agizda ve mide ,bagirsak yollarinda ki su toplamalar yeterli beslenmesini önlüyor. Bu gencin cildine hiçbir şekilde dokunmamak gerekiyor.

1 – Ellen Lietzow – Ölüm Diyeti

Okuduğu okulda popüler olmak isteyen 19 yaşındaki genç kız ölüm diyeti olarak bilinen tehlikeli diyeti yapmaya başladı.Zaman kaybetmeden kilo vermek için sadece su içen genç kız su ile birlikte sadece elma tüketti. Hızla kilo vermeye başlayan ve dilediği kıyafetlerin içine giren bu kız yaptığı diyetle birlikte sağlıklı vücudunu kaybetti.
Dilediği kiloya kadar inen fakat yemek yiyemeyen genç kız artık sadece su içebiliyordu. Gün geçtikçe eriyen kızın kemikleri görünmeye başladı.

Twin Musicom sanatçısının Talky Beat adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://www.twinmusicom.org/song/265/talky-beat
Sanatçı: http://www.twinmusicom.org

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz

Kategori:

İlginç

Etiket:

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor