DOĞRU SANILAN AMA YANLIŞ OLAN 10 SÖYLENTİ SİZLERLE (PAYLAŞALIM LÜTFEN)


Yükleniyor
Reklamı Geç


1,765
 
 
3
0

Ekleyen / 21 Kas 2016 tarihinde yayınlandı

DOĞRU SANILAN AMA YANLIŞ 10 SÖYLENTİ

10 – Boğalar ve Kırmızı Renk
Aslında kırmızı renk hiçbir boğayı kızdırmaz.Çünkü boğalar renk körüdür ve kırmızıyı diğer renklerden ayırt edemezler.Boğa güreşinde matador boğayı eline aldığı şapkasını şalını sallayarak kızdırır.Boğanın kırmızı şala saldırdığı inancı yanlıştır.Kırmızı renk aslında insanları etkiler.Yapılan deneylerde bu rengin insanlarda kan basıncını yükseltip,kalp atışını hızlandırdığı saptanmıştır.
9 – Ölümden Sonra Saç ve Tırnak Uzaması
Bir insan öldükten sonra saçları ve tırnakları uzamaya devam eder bilgisi tamamen yanlıştır. Hollywood filmlerinde ve genel kültürde sanılanın ve iddia edilenin aksine, ölümden sonra ne saçlar ne de tırnaklar uzar. İkisinin de uzaması, beyin ölümünün gerçekleşmesiyle birlikte sona erer.
8 – 6.ıncı Hisle Geleceği Görmek
Eğer ki “Gelecekte olacakları görmek”, “falcılık”, “astroloji” gibi sahte bilimsel yaklaşımlardan bahsediyorsak, eldeki veriler dahilinde, böyle bir yetinin bilimsel olarak var olmadığını bilmeliyiz. İnsanlar içerisinde geleceği gördüğünü iddaa edenlerin herhangi bir kanıtı yoktur. Bir insan zaten geleceği görse falcılık yada bu tarz şeylerle uğraşmak yerine direk büyük kazançlara yönelirler.
7 – Aynı Yere 2 Kere Yıldırım Düşmez
Bu söylentinin yanlış olduğunu bilmelisiniz. Yıldırımlar aynı noktaya 1 defadan fazla düşebilir. Hatta aynı noktaya 3 defa düşen yıldırımlar kayıtlara geçmiştir. Bu söylentinin doğma sebebi, yıldırım düşme olaylarının oldukça nadir gerçekleşmesidir.
6 – Çin Seddi Uzaydan Görünüyor
Tabikide çin seddi uzaydan görünmez. İnsan yapımı hiçbir cisim, ne Ay’dan, ne de Dünya’nın yörüngesindeki uzay araçlarından çıplak gözle görülemez. Sadece çok nadir koşullarda ve çok ayrık arazilerde bulunan cisimler, çok dar zaman aralıklarında, geçici olarak uzay yörüngesinden görülebilmektedir. Ay’dan ise Dünya üzerindeki ve yörüngesindeki insan yapımı hiçbir cismi çıplak gözle görmek imkansızdır.
5 – Alkol Beyin Hücrelerini Öldürür
Bildiğimiz anlamıyla “alkollü içecek” tüketimi ile beyin hücrelerinin ölmesi arasında doğrudan bir ilişki kurabilen hiçbir araştırma bulunmamaktadır. Alkolün aşırı dozlarda tüketildiğinde zararlı olduğu net bilinen bir gerçektir. Ancak aşırı alkol tüketiminin beyin hücrelerinin ölümüyle ilişkilendirilmesi mümkün değildir. Biz yinede bu söylentiye inanıp alkol tüketmeyelim. Çünkü alkol iyi birşey değil.
4 – Dilin Tad Haritası Vardır
Dil haritası veya tat haritası, dilin farklı kısımlarının farklı tatları algıladığı yönünde, yanlış bir söylenti vardır. Sağı solu arkası önü farklı tadlar algılıyormuş. Oysaki dilin her tarafı aynı tadları algılayabilir. Dil haritası diye birşey yoktur.
3 – Parmaklar Deri Su Çekince Buruşur
Biyologlar, daha önce suda uzun süre kalındığında el ve ayakların buruşmasının, suyun deriyi şişirmesinden kaynaklandığını düşünüyordu. Ancak araştırma sayesinde, bu sürecin sinir sistemi tarafından harekete geçtiği ve kan damarlarının büzüşmesinden kaynaklandığı anlaşıldı. Uzmanlar sinir sisteminin, bir süre ıslak kaldığını anlamasından sonra parmak uçlarındaki kan damarlarını daha ince hale getirdiğini, parmakların hacminin azaldığını ancak aynı boyutta kaldığı için derinin büzüldüğünü belirtti.
2 – Sakız Yutmak Zararlıdır
Herkes çocukluğunda sakız yutmuş, bunun ne kadar zararlı olduğunu, uzun süre mideye yapışıp kalacağını duymuştur . Çocukken bize, yutulan sakızın yedi yılda sindirileceği söylenirdi. Ancak Sakız, sakız mayası, tatlandırıcılar, koruyucu ve yumuşatıcılardan oluşur. Şeker ve nane gibi tatlandırıcılar kolay parçalanır ve çabucak dışkı yoluyla atılır. Yani kazayla ve nadiren bir sakız yutmuşsanız bunun bir zararı yoktur. Yutulan sakızdan kurtulmak için yedi yıl beklemek gibi bir söylenti gerçek değildir.
1 – Günde En Az 8 Bardak Su
Bugüne kadar neredeyse tüm uzmanlar her gün 8 bardak su içilmesini öneriyordu.Ve tüm insanlar fazla su içmek gerektiğini düşünüyor. Bu aslında yanlış. Uzmanlar fazla su içmenin de zararları olduğunu ve bunların göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Yani su içmek susamakla alakalı. Eğer susamıyorsanız sürekli su içmenize gerek yok. Ayrıca idrarınızın renginin de takip edin. Rengi koyulaştıysa bu demektir ki daha fazla su içmelisiniz. 
Şimdi sizlere güzel bir sorum var. Ahmetin oğlu benim oğlumun babasıdır diyen bir adam Ahmetin nesidir? Cevabı yorumlarda yazabilirsiniz. 
İzlediğin için teşekkürler. Yeni bulmaca kanalımada abone olabilirsiniz. Videoyu beğenmeyi unutmayın. Sizleri seviyorum.

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor