Faydalı Sempatik Bilgileri Sizler İçin Derledik.


Yükleniyor
Reklamı Geç


1,141
 
 
2
0

Ekleyen / 16 Eki 2016 tarihinde yayınlandı

Çoğu insan hamburgeri yerken yanlış tutar. Normalde küçük parmağınızı hamburgerin altına koymanız gerekirken, diğer parmaklarınızla birlikte hamburgerin üstünde tutarsınız. Böylece hamburgeri alttan sadece baş parmağınızla tutmuş olursunuz. Fakat bu yanlıştır. Çünkü köfteniz düşebilir. Eğer köftenizi seven biriyseniz cin parmağınızı da alta alın.
Eğer çilek reçeli yapacaksanız, çileği sapından nasıl hızlı ayıracağınızı öğrenmelisiniz. Bunu yaparken herkes direk üstünden koparır ama bu çok yanlıştır. Fakat bir kamış yardımıyla çileğin altından üstüne kadar çıkarsanız, hızlıca çileği sapından ayırmış olacaksınız.
Mango kesmeyi bilen var mı? Eğer mangonuzu hiç israf etmek istemeden kesmek istiyorsanız, burayı dinleyin. Mangoyu dikine 3 parçaya ayırın. Daha sonra enlemesine kesin. Artık mangonuz küçük küplere dönüştü ve kabuğundan hızlıca ayrıldı.
Şınavları yanlış çekiyorsunuz. Şınav çekerken sırtınızı veya kalçanızı kullanıyorsanız yaptığınız spordan verim alamazsınız. Ama eğer omzunuzu veya kollarınızı kullanırsanız bu sizin için çok yararlı olacaktır.
Squat hareketini de çoğu kişi yanlış yapıp zamanını boşa harcar. Bu hareketi yaparken kafanız bacaklarınızın hizasında olmalı ve baldırlarınız bacaklarınıza yapışık olmalıdır. Eğer bu pozisyonu hiç bozmadan yukarı aşağı hareket ederseniz, verimli bir spora dönüşmüş olur.
Nemlendiricinizi sürerken yüzünüzü ovmayın, eğer hafif dokunuşlarla uygulamazsanız ne kadar sürerseniz sürün işe yaramayacaktır. Aynı zamanda nemlendiriciyi makyajdan sonra sürüyorsanız bu da yanlış bir şeydir. Bırakın yüzünüz nemlendiriciyi emsin. Artık makyaj yapabilirsiniz.
Bağcıklarınızı doğru bağladığınızdan emin misiniz? Eğer bağcıklarınızı bağladığınızda kelebeğe benzeyen kısım yatay duruyorsa, bağcıklarınızın çözülmesi an meselesidir. Ama eğer dik duruyorsa, bağcıklarınıza güvenebilirsiniz.
Patates soyarken çok mu uğraşıyorsunuz? Hele de fazla fazla soymanız gerekirken. Hızlıca soymak için patatesi tutmanıza bile gerek yok. Kaynar bir suya bırakın ve biraz bekletin. Daha sonra dikkatlice buzlu bir suya bırakın. Kabukların şimdiden soyulmuş olması ne kadar şaşırtıcı.
Çoğu kişi pantolonunu yanlış katlar. Kumaş pantolonları katlarken, ütü izini dikkate alarak katlayın. Bir bacağını direk diğerinin üstüne atmayın. Unutmayın ütü izleri bozulmamalıdır. Eğer ütü izlerini üst üste getirip katlarsanız, çok daha hızlı katlarsınız ve pantolonunuzu ütülemenize gerek kalmaz.
Sandviç yemeyi çok mu seviyorsunuz. O zaman burayı dikkatli dinleyin. İçindeki malzemenin dökülmemesini istiyorsanız. Örneğin peynir. Peynirleri bir tel örgü şeklinde içine koyun ki her ısırışta malzemeden kaybetmeyin.

Oje sürerken dikkat etmeniz gerekir çünkü oje parmaklarınıza bulaşabiliyor. Bunu önlemek için tırnağınızın tam ortasına bir nokta koyun ve parmak ucunuza doğru devam ettirin. Daha sonra geriye giderek düz bir yol oluşturmuş olacaksınız. Son olarak uçlardan yanlara doğru gidin ve tırnaklarınız ışıldasın.
Blender temizlemek herkesin harcı değildir. Çünkü blender’ın keskin pervaneleri vardır ve temizlik yaparken elinizi kesebilirsiniz. Blender temizlemenin en iyi yolu blendera sıcak su ile birlikte temizlik malzemesini koyup karıştırmanız. En son içini akıtmayı unutmayın.
Yiyeceğiniz bitiremediniz ve paket yarım kaldı. Bozulmasından da korkuyorsunuz. Hemen bir pet şişenin üst kısmını kesin ve paketin dibine kadar yerleştirin. Daha sonra eskiden şişenin giriş kısmı olan halkanın etrafına paketin ambalajını geçirin. Ve en son bir lastik yardımıyla hava almamasını sağlayın. İstediğiniz zaman yiyebilirsiniz.
Kulaklıklarınız sürekli düşüyor mu? Bunun da bir çözümü var. Kulaklığınızı takmadan önce kulak kepçenizin etrafından bir tur geçirin. Artık kesintisiz müziğin keyfini sürebilirsiniz.
Çin yemeklerini yemek sandığınızdan daha kolaydır. Eğer bir Çin yemeğini tabağınıza koyuyorsanız buna hiç gerek yok. Çin yemeklerinin çoğu kabı ile tabağa dönüşebilme özelliğine sahiptir. Tabaklarını kirletmeden karnınızı doyurabilirsiniz.

Müzik: Happy Happy Game Show Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Facebook ►https://goo.gl/2KcS6L
Twitter ►https://twitter.com/duymadimdemee
Google+ ►https://goo.gl/RDaT0g

Göz Atmanız Gereken Listeler;
1-https://www.youtube.com/playlist?list=PLeMizf_P4eVnZU6LidwDJWL_Z8nhNtEFM
2-https://www.youtube.com/playlist?list=PLeMizf_P4eVnj3KIzlK8JI5sol3dJvfLB

Hazırlayan ve Seslendiren: Murat Can Çilli

duymadım DEME!

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor