SİVİLCE PATLATILIRSA NE OLUR ?


Yükleniyor
Reklamı Geç


4,731
 
 
2
0

Ekleyen / 16 Ara 2016 tarihinde yayınlandı

Özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerin en sık karşılaştığı problemlerden biriside istemeyen sivilcelerdir. Yüzde çıktığı zaman birçok insan hemen patlatır ve kurtulduğunu sanar. Bence sivilcenizi patlatmadan önce bu videoyu izleyin.

SİVİLCE PATLATILIRSA NE OLUR ?

Duymayan KALMASIN!

Sivilceler cilt altı kıl köklerinde yağ oluşumunun artması ile oluşur. Daha sonraları kıl kökleri yağdan tıkanır ve iltihaplanır. Böylece yüzeyde iltihaplı çıkıntılar oluşur. Sivilceler, özellikle ergenlik çağında sıklıkla karşımıza çıkar. Bu dönemde hormon dengesi bozulur ve hormon dengesinin bozulması cilt altı yağ bezlerini tetikler. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki sivilce sıkmak kesinlikle yanlış bir davranıştır ve sivilce sıkmak çok tehlikelidir.Eğer sivilcelerinizi patlatarak doğrudan savaş açıyorsanız, bilin ki yüzünüz savaş alanına dönecektir. Patlayan sivilce geçerken yüzümüze bir iz veya leke bırakacaktır. Sivilce sıkma işleminde iki yanlış vardır. Birincisi, içinde ki bakterilerin cilt yapısına yayılması bir diğeri ise sıkarken dokulara zarar verilmesidir. Yani siz sivilceyi patlattığınızda içindeki bakterili sıvı hem yüzeyden hem içeriden yayılmaya başlıyor ve başka sivilceler çıkarıp yüzünüzüde çukur çukur yapıyor. Bu nedenle sivilceleriniz için başka yöntemleri kullanarak kurtulmaya çalışmanız doğru olacaktır.Sivilcelerin tedavisi oldukça zor ve zahmetlidir.Bunun için bir hekime başvurmak ve bir cilt uzmanı eşliğinde tedavi yürütmek gerekir. Örneğin; arkadaşınızın cildi sivilcelerle dolu ve doktorunun önerdiği kremi kullanarak bu sorundan kurtuldu. Sizde aynı kremi kullanarak sivilce probleminden kurtulabilirim ümidini taşımayın. Tam tersi krem sizde sivilcelerin daha fazla oluşmasına da neden olabilir. Çünkü sivilce oluşumu ve bunun tedavisi tamamen kişisel bir durumdur. Bu nedenle mutlaka sizin cildinize uygun tedavi yönteminin uygulanması gerekmektedir. Sivilce oluşumunu yavaşlatmak için şunları uygulayın. Evde kullandığınız havluları, hatta yastık kılıflarını bile sıklıkla değiştirin. Sürekli kullandığınız yastıklarda cildinizden düşen deri parçaları zamanla bakteri oluşturmaktadır. Bunlar cildinizde çok daha fazla sivilceye neden olurlar. Ellerinizi sürekli olarak yüzünüze götürmemek ve elleri sabunla yıkamak bir diğer önemli kuraldır. Makyajınızı akşamları çok dikkatli temizlemek ve makyaj malzemelerinizi dezenfekte etmek sivilce oluşumunu yavaşlatacaktır. Ayrıca gün içinde 1.5-2 litre kadar su içmek, yağlı ve kızartmalardan uzak durmak sivilceleri geriletir. Yani kısacası sivilce sıkma kesinlikle cildinize daha büyük hasarlar yaratan bir durumdur. Kesinlikle patlatıp kendinize zarar vermeyin.
Kanalıma destek olmak için beğenmeyi unutmayın. Size bir soru .Faruğun babasının 5 oğlu var . 4 oğlunun ismi fefe fufu föfö fifi . Peki 5 inci oğlun adı nedir ? Cevap çok basit . Yorumlarda yazabilirsiniz.izlediğiniz için teşekkürler. Sizleri seviyorum. Yeni bulamaca kanalımada abone oalbilirsiniz.

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor