Meraklısına Arşivimizden Sivilce Sıkma Resitali


Yükleniyor
Reklamı Geç


8,556
 
 
2
2

Ekleyen / 04 Ağu 2016 tarihinde yayınlandı

Büyük Sivilceler Nasıl Geçer?
Sivilce (akne vulgaris) sorunu, hemen her toplumda en sık karşılaşılan cilt problemidir. Yağ kanallarının tıkanması nedeniyle oluşur. Cildin yağ oranının fazla olduğu bölgelerinde görülür ve doğru tedavi uygulanmazsa iz bırakabilir. Genellikle ergenlik döneminde başladığı bilinse de her yaş grubunda görülebilir.

Sivilceler İçin Hangi Önlemler Alınmalı?

Eğer bir hastalık ya da hormonal değişiklikler sebebiyle oluşmuyorsa, sivilce denilince ilk akla gelen sebep cildin derinlemesine temizlenmemesidir.

Günlük rutin olarak sabah ve akşam yüzünüzü yıkasanız bile yüzünüzde sivilce oluşabilir. Bunu engellemek için, yüzdeki gözeneklerde biriken yağı ve kiri temizleyen kozmetik ya da doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Kozmetik dünyasında bu ürünler genellikle “cildi derinlemesine temizleyen” ürünler olarak lanse edilir.

images

Sivilceler Nasıl Geçer

Kayısı doğal bir nemlendiricidir, sivilceli ve yağlı bir cilde de sahip olsanız cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Cildi doğru nemlendiren ve doğru temizleyen en doğal sabun ise kayısı sabunlarıdır. Cildi tahriş etmeden temizleyerek sivilcelerin kaybolmasında etkili olacaktır.

Elma sirkesi ise doğal toniktir. Kozmetik ürünlere yüklüce para vermektense elma sirkesini su ile karıştırıp her akşam cildinizi temizlemek, asidik etkisi ile tüm sivilceleri kurutacak ve etkisini kısa bir süre içerisinde gösterecektir.
Gece uykudan önce uygulanması gözeneklere gerekli bakımı yapmak için yeterli olacaktır.

timthumb
Limon suyu tam bir anti bakteriyel temizlik sağlar. Limon suyunu cilde bir pamuk ile uygulayıp maske gibi bekletmek sivilceleri kurutacak ve oluşumunu engelleyecektir.
Lavanta yine kayısı gibi hem nemlendiren hem de antiseptik özelliği ile cildi temizleyen bir diğer seçenektir. Lavanta suyunu cilde tonik gibi uygulamak sivilceleri kuruturken aynı anda cildi canlandırıp tazeleyecektir.
Papatya çayı da yine lavanta gibi antiseptik doğal toniklerden biridir. Iltihap ve sivilceleri hızlıca geçirerek cildi nemlendirmede de etkili olacaktır.
Kil maskeleri de doğanın insana sunduğu başka bir güzelliktir. Cildi temizleyip yenileyerek sivilce sorunu ile başa çıkmaktadır. Sivilcelerin dağılmaması için maskeyi yıkarken ovalamadan yıkamaya özen göstermelisiniz.

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz
» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor