DÜNYANIN EN İĞRENÇ SİVİLCE PATLATMA OPERASYONU


Yükleniyor
Reklamı Geç


2,857
 
 
1
0

Ekleyen / 23 Tem 2016 tarihinde yayınlandı

Sivilce, birçok insanın özellikle ergenlik çağlarında korkulu rüyası olarak vücuttaki hormon dengesinin değişmesi nedeni ile baş gösterir.
Bu sorun uzun süreli olabileceği gibi kısa zaman içinde kendiliğinden de azalabilmektedir.
Çoğunlukla yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde görüldüğü zannedilen sivilceler kuru cilt yapısına sahip olan insanlarda kuru derinin tahriş olmasından kaynaklı da çıkabilmektedir.
Yine de yağlı ciltler bu duruma daha yatkındır. Yağlı cilde sahip insanların cilt gözenekleri üretilen ve sebum adı verilen yağ ile tıkandığından siyah nokta ve sivilcelere daha yatkındır.
Aşırı yağ üretimi bakteri birikimine veya deri dökülmesine sebep olduğu için sivilceler de bu bölgelerde daha yaygındır.
Ancak cildin sebum salgılaması doğaldır, cilde parlaklık ve kayganlık veren bu salgıyı gözeneklerdeki cilt hücreleri üretir.
Az ve aşırı salgılanması da sivilce ve benzeri gibi cilt hastalıklarına neden olmaktadır.
Gözeneklerin tıkanmasıyla kistik, beyaz, siyah sivilceler çıkabilir. Sivilce piyasada bulunan ve doktorların da önerdiği birçok krem, ilaç ve uygun tedavi ile (doktor gözetiminde) geçebileceği gibi, bitkisel yöntem ve maskelerle de geçebilir.

Sivilceler Nasıl Geçer:

Kayısı doğal bir nemlendiricidir, sivilceli ve yağlı bir cilde de sahip olsanız cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Cildi doğru nemlendiren ve doğru temizleyen en doğal sabun ise kayısı sabunlarıdır. Cildi tahriş etmeden temizleyerek sivilcelerin kaybolmasında etkili olacaktır.
Elma sirkesi ise doğal toniktir. Kozmetik ürünlere yüklüce para vermektense elma sirkesini su ile karıştırıp her akşam cildinizi temizlemek, asidik etkisi ile tüm sivilceleri kurutacak ve etkisini kısa bir süre içerisinde gösterecektir. Gece uykudan önce uygulanması gözeneklere gerekli bakımı yapmak için yeterli olacaktır.
Limon suyu tam bir anti bakteriyel temizlik sağlar. Limon suyunu cilde bir pamuk ile uygulayıp maske gibi bekletmek sivilceleri kurutacak ve oluşumunu engelleyecektir.
Lavanta yine kayısı gibi hem nemlendiren hem de antiseptik özelliği ile cildi temizleyen bir diğer seçenektir. Lavanta suyunu cilde tonik gibi uygulamak sivilceleri kuruturken aynı anda cildi canlandırıp tazeleyecektir.
Papatya çayı da yine lavanta gibi antiseptik doğal toniklerden biridir. Iltihap ve sivilceleri hızlıca geçirerek cildi nemlendirmede de etkili olacaktır.
Kil maskeleri de doğanın insana sunduğu başka bir güzelliktir. Cildi temizleyip yenileyerek sivilce sorunu ile başa çıkmaktadır. Sivilcelerin dağılmaması için maskeyi yıkarken ovalamadan yıkamaya özen göstermelisiniz.

» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor