15 Dakika Boyunca Siyah Nokta Temizleyen Doktordan İzlemeyi Sevenlere Hipnoz Etkili Video

3,123
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 02 Oca 2017 tarihinde yayınlandı

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Pürüzsüz bir cilt hangi yaşta olursak olalım hepimizin hayali. Oysa özellikle yüz bölgesinde var olan kırışıklıklar, sivilceler, güneş lekeleri ya da büyüklü küçüklü siyah noktalar birer kabus olarak canımızı sıkabilir. Günümüz gelişen teknolojisiyle cilt üzerinde oluşan cilt sorunlarını çözmek adına birçok tedavi şekli uygulanmaktadır.

Ancak bu teknoloji destekli kozmetik uygulamalar gerek maliyetinin yüksek olması gerekse kimyasal içeriklerinin bulunması nedeniyle her zaman tercih edilmiyor. Bunun yerine düzenli bir cilt bakım rutini oluşturarak, yeri geldiğinde cilde iyi geldiği bilinen ve siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunu önleyen ya da bunları ciltten temizleyen doğal maskelerden yardım almak en sağlıklı ve hesaplı bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Siyah Nokta Nedir?

Diğer adı “komedon” (1) olan siyah nokta, cilt gözeneklerinde biriken yağ, kir ve toz tabakasının birleşmesiyle oluşmaktadır.

Ölü cilt hücreleri düzenli olarak temizlenmediğinde cildin üst kısmında birikmeye başlar ve gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşumuna yol açabilir.

Siyah noktalar, sivilcelerin oluşum evresinin ilk kısmıdır. Eğer önü alınmazsa sivilceler kaçınılmaz hale gelir (2).

Çoğu insanda görülen siyah nokta problemini muhakkak bir dönem siz de yaşamışsınızdır. Siyah nokta temizliği sanılanın aksine oldukça basittir. Özellikle gençlerde ve yetişkin insanlarda görülen bu problem, sivilce kadar insanın moralini bozar. Vereceğimiz ufak ama önemli ipuçlarıyla siyah noktaları yok etmek mümkün 🙂

Öncelikle siyah noktalar neden oluşur onu anlayalım. Cildin fazla yağlı oluşu, gözeneklerde yağ birikimine neden olur. Sivilce gibi, tükettiğimiz gıdalar da siyah noktaların oluşumuna ve gittikçe artmasına neden olur. Aynı zamanda ölü derinin düzenli olarak temizlenmemesiyle ortaya çıkar.

İşte siyah noktalar için evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemler:

Yeşil çay: Yeşil çayla ovalanan ve yıkanan yüz, gözeneklerin temizlenmesini sağlar.

Mısır unu – Sirke karışımı:  Bu karışımı orantılı ölçüde hazırlayıp maske şeklinde yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla nazikçe ovalayarak çıkarın. Bu hem kirleri hem de siyah noktaları temizleyecektir.

Limon: Limonu sıkıp eşit miktarda gülsuyu ile karıştırın ve bir pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. 15 günün sonunda cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmuş ve varsa yara izlerinin de iyileştiğini görmüş olursunuz.

Diş macunu: Yatmadan evvel diş macununu sorunlu yerlere uygulayın. Sivilce probleminiz varsa da bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Peeling: Yüzünüzü sabah akşam tercih ettiğiniz bir temizleme jeliyle yıkayın ve en son tonik kullanın. Bu yeni oluşmakta olan siyah noktaları yok eder.

* Siyah noktalar artık sandığınızdan daha kolay bir şekilde yok edilebilmekte. Deneyin ve yorumlarınızı bizimle paylaşın 🙂

Evde Siyah Nokta Temizleme

Evde siyah nokta temizleme, Pek çok kadının ortak sorunlarından biri de siyah noktalardır. Özellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde oluşan siyah noktaların ana sebebi, beslenme ve gün boyunca cildimizde biriken kir, yağ hatta makyajdır. Meşguliyetlerinin fazlalığından dolayı cilt bakımına pek fazla zaman ayıramayan hanımlar için evde siyah nokta temizleme konusunda yardımcı olmaya çalışacağız sizlere. İşte size yardımcı olacak siyah nokta temizleme tavsiyeleri:

Evde siyah nokta temizleme Kozmetik ürünlerden ziyade evde yapabileceğiniz doğal ve bitkisel ürünlerden oluşan maskeler hem cildiniz için daha etkili ve zararsız bir bakım olacaktır.
Limon suyu ve yoğurt maskesi malzemeleri 
  • yarım kase yoğurt
  • yarım limon

Evde Siyah Nokta Temizleme

Limon suyu ve yoğurt maskesi uygulanışı
yarım kase yoğurt ve yarım limon suyunu iyice karıştırıp krem kıvamına getiriniz. Daha sonra temizce yıkadığınız yüzünüze yavaş yavaş yedirerek göz altlarınıza değdirmeden sürünüz. on beş dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce yıkayınız.

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir

 

Siyah nokta temizleme işlemini uzunca bir süre yapan Dr. Sandra Lee bazı insanların izlemekten büyük keyif aldığı bazılarının ise pek hoşnut olmadığı bir video kaydetti. İzlemeyi sevenler için zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayacak hipnoz etkili video.

Sizlere tibbivideolar.net farkıyla sunulmuştur.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡ ➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz
» DAHA FAZLA AÇIKLAMA GÖSTER

Henüz Yorum Bulunmuyor