+18 Penis Protez Ameliyatı (Canlı İzle)


Yükleniyor
Reklamı Geç


3,640
 
 
2
0

Ekleyen / 03 Ara 2016 tarihinde yayınlandı

Penis protezi yerleştirilmesi ameliyatları, peniste sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) olan hastaların ilaçla tedavisinden fayda görmemesi  durumlarda uygulanır. Peniste sertleşme bozukluğu, erkek cinsel organının vaginaya girişini sağlayabilecek şekilde sertleşmemesi veya sertlik oluşsa bile bu sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanır. Bu problem  değişik şiddetlerde olmak üzere 40-70 yaş arasındaki erkeklerin %52’sinde görülmektedir. Ülkemizde ise hafif, orta ve tam sertleşme bozukluğu görülme sıklığı toplam olarak yaklaşık % 70 olarak bulunmuştur. Yaşa göre değerlendirildiğinde ise 40-49 yaşları arasında % 50 olarak izlenen sertleşme bozukluğu sıklığı, 70 yaş ve üzerinde % 95 olarak kaydedilmiştir.

Erektil disfonksiyon,  damar sertliği, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara, sinir sistemi, hormonal sistem  ve damar sistemi hastalıklarına bağlı gelişebilir. Ayrıca sadece penise ait bazı hastalıklar ve psikolojik nedenlerle de gelişebilir. Bazı yaralanmalar, ameliyatlar, çeşitli ilaç ve madde kullanımı da sertleşme bozukluğuna yol açabilir. Yaşlanma, kronik hastalıklar ve sigara, sertleşme bozukluğu için bilinen başlıca risk faktörlerindendir.

Peniste  tam sertleşmeme şikayeti  bulunan erkeklerde cinsel uyarı ile oluşan sertlik vaginaya giriş için yeterli olmayabilir ya da yeterli olsa bile kısa sürede bu sertlik kaybedilebilir. Bu sorun altta yatan başka bir hastalığın belirtisi de olabilir ve bu esas hastalığın seyrine göre sorun artabilir. Bunun dışında özellikle yaşla birlikte sorun artar. Sigara, sistemik hastalıklar (damarsal hastalıklar, şeker hastalığı, vb. ), kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği gibi faktörler de penis sertleşme bozukluğu için risk faktörü oluşturur ve hastalığın seyrini hızlandırır.

Penis protezi ile sağlıklı ve sürekli olarak cinsel hayatınıza devam edebilmeniz mümkündür.

 

penis-protezi-sematikSertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bazı damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların ya da ameliyatların sakıncalı olduğu veya yararlı olamayacağı önceden saptanan durumlarda penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Böyle bir ameliyat öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akımını belirlemek için Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Peyronie hastalığı olarak bilinen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı belirtileri ile ortaya çıkan, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içine enjekte edilen bir ilaçla özel bir test yapılabilir. Bu testin sonucu da protez yerleştirilmesi için tanısal olarak kullanılabilir.

Penis protezleri, sertleşme bozukluğu bulunan erkeklerde son tedavi seçeneği olarak ameliyatla penis içine yerleştirilmek üzere üretilmiş malzemelerdir.

Temel olarak iki grup penis protezi vardır.

Malleable (Katlanabilir) penis protezi: Sürekli sert kalan ancak eğilip bükülme özelliği olan protezlerdir.

İnflatable(Şişirilebilir/Pompalı) penis protezi: Şişirilip söndürülebilen mekanizmaya sahip iki ya da üç parçalı cihazlardır.

Birinci gruptaki protezlerin sürekli sert olması doğallıktan uzak olabilir. İkinci gruptaki protezlerin ise şişirilip indirilebilmesi onlara daha doğal bir fonksiyon özelliği kazandırır.

Bu ameliyat genel veya bölgesel  (belden aşağı uyuşturma) anestezi ile yapılabilir. Ameliyattan  önce ameliyat bölgesi çeşitli özel maddelerle çok iyi temizlenmelidir. Geniş etkili antibiyotiklerden birisi enjeksiyon ile uygulanmalıdır. Bu antibiyotiklere ameliyat sonrası da en az 2 gün devam edilmelidir. Penis ve çevresindeki kıllar ameliyattan önce kesilmelidir.  Ameliyat sonrasında, cerrahi öncesinde penisin duyusu, orgazm yeteneği ve ejakülasyon (boşalma) fonksiyonu normal ise protez yerleştirilmesi sonrasında da bu fonksiyonlar devam eder. Protez sadece cinsel uyarıdan bağımsız olarak penisin sert hale geçmesini sağlar. Protez cerrahisinin amacı bu sertliği ve peniste yukarıya doğru açılanmayı sağlamaktır. Bunun dışında penis protezi yerleştirilmesi penis boyu ya da çapında bir artış sağlamaz veya kişinin cinsel isteğini direkt olarak etkilemez.

Ameliyat süresi ne Kadardır?

Bu ameliyat, yerleştirilecek protezin tipine göre 45 dakika ile 1. 5 saat arasında değişebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalış süresi ise hastanın ağrı ve yara iyileşmesidurumuna göre 2-5 gün arasında değişebilir. Antibiyotiklerin koruyucu olarak enjeksiyonla veriliyor olması da bu süreyi uzatabilir.

Ameliyat sonrası  Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

1 – Hastaneden çıktıktan sonra 1 hafta kadar yara yerine su temasının olmaması ve yara yerinin çok temiz tutulması gerekmektedir.

2- En az 4 hafta cinsel ilişkide bulunulmaması gerekmektedir. Bu sürenin sonunda ameliyatı yapan doktor tarafından gerekli kontroller yapılır ve cinsel ilişkiye izin verilir.

3 – Yüksek ateş, uzayan ağrı, yara yerinde akıntı, peniste şişlik ve kızarıklık, idrar yapamama veya idrar yapma güçlüğü gibi durumların varlığında mutlaka ameliyatı yapan doktora vakit kaybetmeden başvurulması gerekmektedir.

Protez ameliyatlarının en önemli komplikasyonu ise enfeksiyondur. Ameliyat bölgesinin temizliği ve geniş etkili antibiyotikler ile enfeksiyondan korunmaya çalışılır. Antibiyotiklere ameliyat sonrası en az 2 gün daha devam edilir. Ancak tüm tedbirlere rağmen protez enfeksiyonu % 1-10 arasında görülebilir. Şeker hastaları ile omurilik zedelenmesi olan hastalarda enfeksiyon riski daha fazladır. Enfeksiyon görüldüğünde antibiyotikler tekrar başlanır ve protez çıkartılır. Sürekli sert kalan protezler özellikle prostat hastalığı gibi idrar yapma güçlüğü bulunan kişilerde ileride yapılacak idrar yolu girişimlerini güçleştirir. Bu kişilerde, söndürüldüğünde idrar yoluna tanısal veya tedavi amaçlı girişlere izin veren, şişirilebilen protezler tercih edilmelidir.

Penis Protezinin  Avantajı

Bu tedavi uygulandığında hastaların istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebilmeleri ve ilişkiyi yeterince devam ettirebilmeleri gibi avantajları olacaktır. Eşlerinin tatmini açısından da bu tedavi seçeneği diğer tedaviler arasında birinci sıradadır.

Penis Protezi Hakkında Diğer Konular

Penis Protezi Nedir?

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis Protezi Ameliyatı

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, dünyadaki en bilinen 3 parçalı şişirilebilen penil protezlerdir. Yeni Momentary Squeeze (MS) pompalama teknolojisi ile tarihteki en başarılı penil protezler artık daha üstün bir hale gelmiştir. ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez bu ailenin bir ferdi olmakla birlikte enine ve boyuna genişleme özelliği ile dünyadaki en üstün penil protezdir.

Enine Boyuna Büyüyen Penis Protezi

Erektil disfonksiyonun tedavi edilmesinde tüm dünyada doktorlar tarafından tercih edilen ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, penoskrotal ya da infrapubik yaklaşıma uygun ve bütünüyle antibiyotik kaplanmış (InhibiZone®) yapısı ve üstün MS pompalama özelliği ile mükemmel enine – boyuna büyüme, sertlik ve naturel görünüm sağlar.

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, %92 ile %96 arasında değişkenlik gösteren kullanıcı ve partner memnuniyeti oranlarına sahiptir ve sadece tek insizyon ile kısa zaman içinde implante edilebilir.

 

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez Teknolojisi

Sıvı Basıncı ile çalışan kapalı bir sistem olan ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, silikon elastomer ve antibiyotik emdirilen (InhibiZone®) üç bölümden oluşmaktadır;

Kullanıcının anatomik yapısına bağlı olarak %5 – %20 arasında kontrollü boyuna uzama
Parylene kaplanmış silindirler ve rezervuar
Ayrılmış şişirme ve bir dokunuşla kolaylıkla söndürme mekanizması
Bütünüyle antibiyotik kaplanmış yapı (InhibiZone®)
Tam uyum sağlamak için isodiametrik çıtçıtlı arka uzatma parçaları
Pre-connected MS pompa ve silindir
Kendi kendine şişmeyi engelleyen Lock-out valf
MS pompa ile kolaylıkla kavrama ve şişirme

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez İşlevi

1,5 saatlik bir ameliyatla kullanıcının penisine yerleştirilen 3 Parçalı ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, kullanıcı tarafından şişirilerek cinsel birleşme için gerekli ereksiyonu gerçekleştirir.

Silindir: Penisin içine konulur. Maksimum gizleme ve sosyal hayatta rahatlık için günlük aktiviteler esnasında silindirler sönük biçimde tutulur. Cinsel birleşme için silindirler içi sıvı dolarak sert hale gelir ve ereksiyon gerçekleşir.

Pompa: Testislerin yanına torbalık denen yerin içerisine yerleştirilir. Sistem içerisindeki sıvının silindirlere iletilmesini ve geri boşaltılmasını sağlar.
Rezervuar: Mesanenin önüne ya da yanına gelecek şekilde karın boşluğuna yerleştirilir. Sistemin çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan sıvıyı kendi haznesinde depolar.

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez

ENİNE ve BOYUNA Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez Kullanımı

Kullanıcı, gereken sertleşme için skrotumda bulunan pompaya üç veya dört defa basar. Rezervuardaki sıvı silindirlere aktarılır ve ereksiyon gerçekleşir. Söndürme işlemi için pompada bulunan düğmeye sadece bir defa basılır ve penis yumuşayarak gizleme sağlanır.

Penis protezi yerleştirilmesi ameliyatları, peniste sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) olan hastaların ilaçla tedavisinden fayda görmemesi durumlarda uygulanır. Peniste sertleşme bozukluğu, erkek cinsel organının vaginaya girişini sağlayabilecek şekilde sertleşmemesi veya sertlik oluşsa bile bu sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanır. Bu problem değişik şiddetlerde olmak üzere 40-70 yaş arasındaki erkeklerin %52 ’sinde görülmektedir. Ülkemizde ise hafif, orta ve tam sertleşme bozukluğu görülme sıklığı toplam olarak yaklaşık % 70 olarak bulunmuştur. Yaşa göre değerlendirildiğinde ise 40-49 yaşları arasında % 50 olarak izlenen sertleşme bozukluğu sıklığı, 70 yaş ve üzerinde % 95 olarak kaydedilmiştir. Sizlere tibbivideolar.net farkıyla sunulmuştur.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡ ➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.

Facebook İle Yorum Yapabilirsiniz
» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor